بلاگ

چگونه پمپ آب خود را هواگیری کنیم؟آیا هواگیری پمپ آب لازم است؟

هواگیری پمپ آب

آیا در پمپ آب شما هوا گیر کرده است و شما نگران هستید؟ دیگه نگران نباش! ما اینجا هستیم تا با هواگیری پمپ آب ،مشکل شما را حل کنیم. از آنجایی که پمپ آب در خانه همه وجود دارد، ممکن است تجربه کرده باشید که هوا در پمپ آب شما گیر کرده است.در این وضعیت، بدنه پمپ آب با هوا یا خلاء پر شده و اجازه نمی دهد آب به داخل پمپ جریان یابد. در این مقاله سعی می کنیم مشکلهوا گرفتن پمپ آب شما را برطرف کنیم.

به سایت تاسیسات سپاهان حتما سر بزنید.

علت هواگیری پمپ آب خانگی

دلایل مختلفی منجر به نشت هوا در پمپ آب می شود و از آنجایی که دستگاه قادر به پمپاژ هوا نیست، عملکرد آن مختل می شود. این مشکل به مرور زمان منجر به خرابی پمپ می شود. در ادامه به مهم ترین دلایل هواگیری پمپ آب می پردازیم.

علت هواگیری پمپ آب خانگی

علت هواگیری پمپ آب خانگی

چگونه قفل هوا در پمپ آب را تشخیص دهیم؟

با بررسی و مشاهده پدیده زیر به راحتی می توان قفل هوا را تشخیص داد:

  • لرزش بیش از حد
  • نویز اضافی
  • فقدان جریان آب
  • کاهش پمپاژ آب

عملکرد پمپ با افزایش هوا در پمپ کاهش می یابد. این  هوا جریان آب را مسدود می کند یا کل پمپاژ آب را متوقف می کند.

چگونگی هواگیری پمپ آب

هوا گرفتن پمپ آب می تواند یک مشکل رایج باشد و معمولاً منجر به کاهش یا عدم جریان آب می شود. هوا گرفتن زمانی اتفاق می‌افتد که هوا در پمپ آب یا سیستم لوله‌کشی محبوس می‌شود و از حرکت موثر آب توسط پمپ جلوگیری می‌کند. در اینجا مراحلی برای حل این مشکل وجود دارد:

 

اتصال برق را قطع کنید: قبل از شروع کار بر روی پمپ آب، مطمئن شوید که منبع تغذیه پمپ را خاموش کرده اید. ایمنی همیشه باید در اولویت باشد.

محل که هوا گرفته است را شناسایی کنید: تعیین کنید که آیا قفل هوا در خود پمپ آب است یا در سیستم لوله کشی متصل به پمپ. اغلب می توانید صدای غرغر یا خش خش را در نزدیکی قفل هوا بشنوید.

هوا را از پمپ خارج کنید: اگر قفل هوا در پمپ است، مراحل زیر را دنبال کنید:

آ. شیر تخلیه پمپ یا دریچه تخلیه هوا را پیدا کنید. این شیر معمولا در بالای پمپ یا نزدیک ورودی پمپ قرار دارد.

ب. دریچه را به آرامی باز کنید. در حین انجام این کار، باید صدای خروج هوا از پمپ را بشنوید. اجازه دهید که جریان ثابتی از آب خارج شود، این نشان دهنده بیرون آمدن هوا ار پمپ است.

قفل هوا را از لوله کشی خارج کنید: اگر قفل هوا در سیستم لوله کشی است، مراحل زیر را دنبال کنید:

آ. بالاترین نقطه را در سیستم لوله کشی خود شناسایی کنید، زیرا هوا تمایل به بالا رفتن دارد. این می تواند یک شیر آب، یک شیلنگ یا هر خروجی آب دیگری باشد.

 

ب .این بالاترین نقطه را باز کنید و اجازه دهید تا زمانی که تمام هوا خارج شود و جریان یکنواخت آب را ببینید. ممکن است با آزاد شدن هوا صدای غرغر بشنوید.

سایر قفل های هوا را بررسی کنید: اگر یک سیستم لوله کشی پیچیده با انشعاب های متعدد دارید، سایر نقاط بالقوه که ممکن است هوا بگیرند را بررسی کنید و روند هواگیری را به طور متعدد انجام دهید.

همه سوپاپ ها را ببندید: پس از باز شدن قفل های هوا، تمام دریچه های تخلیه یا شیرهایی را که در طول فرآیند باز کرده اید، ببندید.

روشن کردن برق: دوباره برق را به پمپ آب خود روشن کنید.

نظارت بر جریان آب: بررسی کنید تا مطمئن شوید که پمپ آب به درستی کار می کند و آب به آرامی در سیستم لوله کشی شما جریان دارد. اگر همچنان با مشکل مواجه هستید، به بررسی گرفتگی یا سایر مشکلات در سیستم فکر کنید.

اگر در مورد هر یک از این مراحل مطمئن نیستید یا اگر مشکل همچنان ادامه داشت، ایده خوبی است که با یک لوله کش حرفه ای یا یک تکنسین با تجربه در سیستم های پمپ آب مشورت کنید تا مطمئن شوید که مشکل به طور ایمن و موثر حل شده است.برای مشاورا رایگان می توانید با ما تماس بگیرید.

نحوه هواگیری پمپ آب

نحوه هواگیری پمپ آب

برای خرید و مشاهده انواع پمپ آب در ترب اینجا کلیک کنید.

علل هواگرفتن در پمپ آب

ممکن است دلایل زیادی برای قفل هوا یا محدود شدن هوا وجود داشته باشد. در زیر به برخی از آنها می پردازیم:

 

  1. تفاوت در فشار مایع
  2.  مکش از نشتی
  3. نصب ضعیف
  4. سطح مایع کم در چاه
  5. آب سخت

علت 1: تفاوت در فشار مایع

هنگامی که حباب هوا یا خلاء هوا در نزدیکی ورودی پمپ آب ایجاد می شود، مشکل شروع می شود. این به دلیل اختلاف فشار بین مایع دوغاب تخلیه شده در فشار بالا توسط پمپ و ورودی پمپ رخ می دهد.

هوا از چشم پروانه کم فشار خارج نمی شود و به طور موثر در نزدیکی ورودی "به دام می افتد". این به طور معمول جریان آب را کاهش می دهد.

علت 2: نشتی خط مکش

هوا می تواند به راحتی از طریق هرگونه نشتی در خطوط مقطع، اتصالات یا زانو لوله ها وارد پمپ آب شود. اگر سیال از خط مکش یا اتصالات خارج شود به این معنی است که نشتی وجود دارد و هوا وارد پمپ آب می شود.

علت 3: نصب ضعیف پمپ آب

گاهی اوقات نصب ضعیف یا پمپ آب معیوب می تواند باعث گرفتن هوا در پمپ آب شود. فقط یک لوله کش باتجربه می تواند پمپ آب را به درستی نصب کند. از پمپ آب با کیفیت خوب استفاده کنید.

علت 4: سطح مایع پایین

اگر سطح مایع در چاه یا مخزن پایین باشد و حباب هوا در سر پمپ وجود داشته باشد این مکش کم آب باعث افزایش اندازه حباب هوا می شود که در نهایت از جریان آب جلوگیری می کند و باعث تجمع شدید هوا می شود.

برای خرید انواع پمپ آب به صورت تکی و عمده به سایت تاسیسات سپاهان سر بزنید.

علت 5: آب سخت

آب سخت می تواند دلیل دیگر هوا گرفتن در پمپ آب باشد. در آب سخت، ناخالصی های زیادی مانند نمک ها و انواع گازها وجود دارد. پمپ آب این گازها را با آب می مکد. و این گازها در پمپ آب گیر کرده و باعث هوا گرفتن پمپ آب می شوند.

علل هواگیری پمپ آب

علل هواگیری پمپ آب

هواگیری پمپ آب

هواگیری پمپ آب هواگیری پمپ آب هواگیری پمپ آب هواگیری پمپ آب هواگیری پمپ آب هواگیری پمپ آب هواگیری پمپ آب هواگیری پمپ آب

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *