بلاگ, پمپ آب های شهری و خانگی

کنترل هوشمند پمپ آب چیست وچه مزایایی دارد؟

کنترل هوشمند پمپ آب

با توجه به استفاده روز افزون پمپ‌های آب در صنایع مختلف، بسیاری از تکنولوژی‌های هوشمند برای بهبود کارکرد آنها و همچنین جلوگیری از خرابی مکرر پمپ‌های آب به وجود آمده است. کنترل هوشمند پمپ آب یکی از این تکنولوژی هایی است که مزایا و کاربردهای فراوانی دارد. برای مثال کنترل هوشمند پمپ آب از خرابی ست کنترل پمپ آب که یک قطعه کار بردی در عملکرد مناسب پمپ آب است،جلوگیری می کند.

کاهش خرابی پمپ آب

کاهش خرابی پمپ آب

کنترل هوشمند پمپ آب چیست؟

کنترل هوشمند پمپ آب به معنای استفاده از سنسورها، الگوریتم‌ها و سیستم‌های هوشمند برای تنظیم و کنترل بهینه جریان آب، فشار و میزان مصرف انرژی است. این سیستم‌ها با استفاده از داده‌های جمع‌آوری شده، تصمیمات هوشمندانه‌ای را اتخاذ می‌کنند تا بهره‌وری و کارایی پمپ آب را بهبود بخشند.

برای مشاهده قیمت و خرید در ترب کلیک کنید.

قسمت های کنترل هوشمند پمپ آب

راهنمای نشان دادن خطاهای پمپ آب

صفحه نمایشگر

راهنمای نشان دادن پارامترهای پمپ آب

کابل ارتباط با سنسور فشار

کابل برق خروجی به پمپ همراه با ترمینال (فاز و نول)

کابل برق ورودی دستگاه همراه با دو شاخه (فاز و نول)

مزایای استفاده از کنترل هوشمند پمپ آب

 1. افزایش بهره‌وری: با استفاده از کنترل هوشمند پمپ آب میزان جریان آب را به صورت بهینه تنظیم می‌ شود. این بهبود در بهره‌وری منجر به صرفه‌جویی در منابع آب می‌شود و عملکرد سیستم پمپ آب را بهبود می‌بخشد.

 2. کاهش مصرف انرژی: با کنترل هوشمند پمپ آب، میزان مصرف انرژی کاهش می‌یابد. توانایی تشخیص نیاز و مصرف واقعی آب را دارند و به طور هوشمند جریان و فشار را تنظیم می‌کنند. این منجر به کاهش هزینه‌های انرژی مرتبط با پمپ آب می‌شود.

 3. کاهش خرابی پمپ آب از جمله کاهش خرابی ست کنترل و پرشر سوییچ پمپ اب و جلوگیری از تعویض مجدد آنها
 4. تنظیم فشار دقیق و داشتن فشار یکنواخت در پمپ آب با کنترل هوشمند پمپ آب
 5. نشان دادن خطاهای پمپ آب :با داشتن کنترل هوشمند بسیار راحت خطاها و خرابی های پمپ آب را شناسایی کرده و به آسانی نسبت به رفع آنها اقدام کنید. در این صورت پمپ آب شما عملکرد بهتری خواهد داشت و همچنین طول عمر آن افزایش یافته و هزیته های تعمیر پمپ آب به واسطه ی رفع سریع عیوب کاهش خواد یافت.
 6. بی صدا تر شدن و نرم تر کارکردن پمپ آب

شما با خرید این محصول برای همیشه از تعمیر و تعویض ست کنترل و پرشر سوییچ پمپ آب خود راحت شوید و تنها یک بار هزینه کنید.برای خرید اینجا کلیک کنید.

مزایای کنترل هوشمند پمپ آب

مزایای کنترل هوشمند پمپ آب

ست کنترل هوشمند پمپ آب چیست؟

ست کنترل یا اتوماتیک پمپ آب تجهیزی الکترونیکی است که برای اتومات کردن پمپ آب خانگی و صنعتی و تحت کنترل داشتن فشار آب مورد استفاده می باشد.

ست کنترل پمپ آب که به کلید اتومات پمپ آب نیز شناخته می شود، قطعه ای است که بر روی پمپ آب نصب می شود و وظایفی مانند جلوگیری از آسیب های ناشی از نوسانات برق، کنترل جریان و تعداد دفعات خاموش روشن شدن پمپ را بر عهده دارد.

مزایای استفاده از ست کنترل 

نصب و راه اندازی راحت پمپ 

هزینه خرید اولیه پایین 

عدم نیاز به تجهیز دیگری مانند پرشر سوئیچ، پنج راهی ،مخزن تحت فشار ،درجه و ...

معایب استفاده از ست کنترل

خراب شدن این قطعه به مرور زمان و نیاز داشتن به تعمیر و تعویض ست کنترل است که این مشکل با نصب یک کنترل هوشمند پمپ آب قابل حل است.

همانطور که از وظایف این قطعه مشخص است به شدت نقش مهمی را در داشتن یک پمپ آب با عملکرد مناسب را ایفا می‌کند. بنابراین محافظت از این قطعه امری بسیار مهم است.

این قطعه به دلایلی پس از مدتی خراب شده یا نیاز به تعویض دارد که این امر هزینه هنگفتی را به صاحبان پمپ‌های آب تحمیل می‌کند. اما استفاده از کلید کنترل هوشمند پمپ آب این مشکل را حل کرده و شما تنها با یک بار هزینه برای این وسیله دیگر نیازی به تعمیر یا تعویض مجدد ست کنترل پمپ آب نخواهید داشت.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

کنترل هوشمند

کنترل هوشمند

پرشر سوییچ پمپ آب چیست؟

پرشر سوئیچ در پمپ آب، یک سنسور یا دستگاه الکترونیکی است که برای کنترل و سنجش فشار آب در پمپ هاب آب استفاده می‌شود. این سوئیچ با توجه به مقدار فشار آب، سیگنال یا سیگنال‌های الکتریکی را به سیستم کنترلی پمپ ارسال می‌کند تا عملکرد پمپ و خاموشی/روشنی آن بر اساس شرایط فشار آب تنظیم شود.

عملکرد پرشر سوئیچ پمپ آب به این صورت است که در هنگام کاهش فشار آب زیر حد مشخصی (که قبلاً تنظیم شده است)، سوئیچ پمپ آب سیگنال روشن شدن به سیستم کنترلی پمپ ارسال می‌کند. این سیستم  پمپ سپس پمپ آب را روشن می‌کند و فشار آب را به حد مورد نیاز میرساند . به همین ترتیب، در صورت افزایش فشار آب به حد مشخصی، سوئیچ پمپ آب سیگنال خاموش شدن را به سیستم کنترلی پمپ ارسال می‌کند تا پمپ آب خاموش شود و فشار آب کاهش یابد.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

یک دیدگاه در “کنترل هوشمند پمپ آب چیست وچه مزایایی دارد؟

 1. blank اشکان گفت:

  سلام روی همه ی پمپ های آب جوابگو هست؟؟؟

  1. blank رضا اکبری گفت:

   سلام وقت بخیر ،مناسب برای پمپ های نیم تا سه اسب بخار تکفاز،تنظیم دقیق فشار ،راه اندازه و استاپ نرم موتور ،کنترل جریان ،بدون نیاز به کنترل بار و فلوتر برقی ،کنتاکتور ،خطای داخل سیستم نشان می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *