پمپ آب های شهری و خانگی

برای شهرهای مختلف اصفهان چه نوع پمپ آب خانگی و کشاورزی مناسب است ؟چالش‌ها و راهکارهای آنها چیست؟

خرید پمپ آب مناسب در اصفهان

بیشتر مناطق و شهرهای اصفهان در قسمت گرم و خشک و کم آب قرار دارد بنابراین چه برای آبیاری و چه برای مصارف خانگی استفاده از پمپ آب یک ضرورت محسوب می‌شود. در ادامه این مقاله با تاسیسات سپاهان همراه باشید تا بدانید که چگونه پمپ آب مناسب در اصفهان  را برای فعالیت‌های مورد نیاز خود انتخاب کنید.

پمپ آب در اصفهان

پمپ آب در اصفهان

تعیین نیازها برای خرید پمپ آب مناسب در اصفهان

قبل از خرید پمپ آب، شما باید نیازهای خود را تعیین کنید که می تواند شامل موارد زیر باشد:

مقدار آب مورد نیاز: چقدر آب نیاز دارید؟ این وضوع اغلب بر حسب تعداد خانواده،تعداد شیرو دوش در خانه ی شما تعیین می شود.

فشار مورد نیاز: این پارامتر برحسب میزان فشار در منطقه شما که رابطه مستقیمی با شرایط اقلیمی منطقه و منابع آبی دارد مشخص می شود.

عمق چاه یا منبع آب در کشاورزی و آبیاری: میزان عمق چاه یا منبع آب است. این موضوع می تواند تأثیر قابل توجهی بر نوع  انتخاب پمپ آب مناسب در اصفهان داشته باشد.

انتخاب فروشنده مناسب

در اصفهان، فروشگاه های متعددی وجود دارد که پمپ های آب مناسب در اصفهان را به فروش می رسانند. در انتخاب فروشنده، به موارد زیر توجه کنید:

قیمت: همیشه قیمت های مختلف فروشندگان را مقایسه کنید تا مطمئن شوید که بهترین خرید پمپ آب مناسب در اصفهان را انجام می دهید.

کیفیت محصول: اطمینان حاصل کنید که پمپ هایی که خریداری می کنید از کیفیت بالایی برخوردار هستند و توسط برندهای معتبر ساخته شده اند.

خدمات پس از فروش: خدمات پس از فروش می تواند شامل نصب و راه اندازی، تعمیرات و نگهداری و گارانتی باشد. مطمئن شوید که فروشنده ارائه خدمات پس از فروش مناسبی دارد.

برای آگاهی ازقیمت پمپ آب در ترب کلیک کنید.

می دونی سایت ما هم کلی پمپ آب خوب داره؟؟؟برای دیدن  و اطلاع از قیمت ها به سایت ما مراجعه کنید.

انواع پمپ آب

انواع پمپ آب

شرایط اقلیمی اصفهان مهم‌ترین عامل در انتخاب پمپ آب مناسب در اصفهان

اگر شما بدانید در چه منطقه‌ای از اصفهان از نظر آب و هوایی زندگی می‌کنید با توجه به عناصر مختلف می ‌توانید بهترین انتخاب خود را برای خرید پمپ آب مناسب در اصفهان انجام دهید. چون عواملی مانند میزان خشکسالی، میزان منابع آبی و میزان افت فشار آب در منطقه  باعث می‌شود تا بدانید که دقیقاً به چه چیزی نیاز دارید.

استان اصفهان از نظر آب و هوایی به سه نوع تقسیم می‌شود، آب و هوای بسیار خشک تا گرم و خشک، آب و هوای نیمه مرطوب تا مرطوب و سرد ، آب و هوای نیمه خشک. دلیل این تنوع آب و هوایی در این استان تفاوت ارتفاعات در مناطق مختلف است. 10 درصد از بیابان‌های ایران در این استان قرار دارد، که قسمت بزرگ آن را شهرستان‌های شهر رضا، نائین، نجف آباد، اردستان، نظیر، آران، بیدگل، کاشان و اصفهان است.

برای خواندن مقاله راهنمای انتخاب پمپ آب خانگی مناسب کلیک کنید.

همانطور که از نوع اقلیم اصفهان  می‌توان حدس زد دارایی منابع آبی بسیار کم است . مخصوصاً در تابستان منابع آبی به شدت کاهش پیدا می‌کند زیرا میزان تبخیر در تابستان به شدت افزایش پیدا میکند.این بک عامل مهم در خرید پمپ آب مناسب در اصفهان است.

پس دور از ذهن نیست که ساکنان اصفهان در تابستان با افت فشار آب مواجه شوند و از نبود آب شاکی باشند. کشاورزی نیز در این مناطق بسیار سخت است .

آبیاری در اصفهان بیشتر با استفاده از قنات‌ها و چاه‌ها انجام می‌شود که میزان آب ، تعداد و ارتفاع قنات ها و چاه ها به میزان نزدیکی و مقدا آب رودخانه زاینده رود وابستگی دارد.با توجه به خشکسالی های پی در پی و کاهش آب رودخانه زاینده رود ، کشاورزان در اصفهان برای برای آبیاری مزارع خود به پمپ‌های آب قوی نیازمند هستند.

زیرا میزان ارتفاع سطح زمین تا سطح آب درچاه‌های آب در اصفهان بیشتر ازسایر مناطق است .به همین دلیل باتوجه به این موضوع،قوی و پر فشار بودن پمپ آب ،یکی دیگر از عوامل انتخاب پمپ آب مناسب در اصفهان محسوب می شود.

انواع آبیاری های رایج در اصفهان:

1.آبیاری سطحی

آبیاری سطحی قدیمی‌ترین و گسترده‌ترین روش آبیاری است که به آن آبیاری سنتی نیز گفته می‌شود.در اصفهان مخصوصا در مناطقی که به رودخانه دسترسی ندارد باید از پمپ های آب استفاده شود.

مزایای آبیاری سطحی:

سادگی و عدم نیاز به دستگاه و تجهیزات پیچیده

هزینه سرمایه‌گذاری اولیه پایین

معایب آبیاری سطحی:

در مواردی که شیب زمین زیاد است نمی‌توان از این روش آبیاری استفاده کرد و باید زمین تسطیح یا شیب‌بندی شود که هزینه زیادی دارد.

آبیاری سطحی برای خاک‌های سبک و شنی مناسب نیست.

آب زیادی هدر می رود.

آبیاری سطحی نیاز به فشارآب بالایی دارد.

البته توصیه می‌شود که کشاورزان از آبیاری سطحی که قدیمی‌ترین نوع آبی در ایران است استفاده نکنند زیرا در قسمت های گرم و خشک صرفه‌جویی در آب و حفظ منابع آبی یکی از اساسی‌ترین مسائل به شمار می‌رود. بهتر است آبیاری قطره ای جایگزین این روش شود.

خرید پمپ آب در اصفهان

خرید پمپ آب در اصفهان

2.آبیاری قطره ای

آبیـاری قطره‌ای نوعی آبیاری موضعی می‌باشد که در آن، آب را با فشار کم از لوله های آب با روزنه های کچک به ریشه گیاهان می‌رساند. در این روش آب با  آرامی درکنار  گیاه ریخته شده که موجب صرفه‌جویی و افزایش بازدهی آبیاری می‌گردد. از طرفی با توجه به اینکه در این روش مساحت و عمق کمی از سطح خاک خیس می‌شود، میزان تبخیر آب نیز کاهش می‌یابد.البته این نوع آبیاری نیازمند یک پمپ آب یا منبع آب تحت فشار است.

از مزایای سیستم آبیاری قطره ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

میزان شسته شدن خاک،  کود و مواد مغذی به دلیل آبیاری موضعی کاهش می‌یابد.

اگر به درستی طراحی، اجرا و مدیریت شود، بازدهی آبیاری آن بالا است.

نیازی به تراز بودن مزرعه ندارد و در زمین‌های شیبدار قابل اجرا است.

در زمین‌های کشاورزی با اشکال نامنظم به راحتی قابل اجراست.

نوع خاک اهمیت کمتری در تعیین زمان‌های آبیاری دارد.

در بازه زمان آبیاری کاهش پیدا می‌کند.

فرسایش خاک کاهش پیدا می‌کند.

میزان آبیاری و توزیع آب در نازل‌ها بسیار یکنواخت شده و قابل کنترل است.

هزینه نیروی انسانی از روش‌های دیگر آبیاری کمتر است..

از معایب سیستم آبیاری قطره ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

در ابتدای کار ممکن است هزینه اولیه این روش از سایر روش‌های آبیاری بیشتر باشد.

بنابراین در آبیاری و کشاورزی و در مصارف خانگی یکی از مهم تری ن عوامل داشتن یک پمپ آب خوب است.علاوه بر آن داشتن پمپ آبی که با شرایط محیطی سازگار باشد می توان کارایی و عمر بهتری داشته باشد. به همین دلیل شناخت شرایط منطقه خود از واجبات خرید پمپ آب مناسب در اصفهان است.

پس پمپ آب مناسب در اصفهان چه ویژگی هایی دارد؟؟

آبیاری سطحی

آبیاری سطحی

7 ویژگی مهم پمپ آب مناسب در اصفهان

 1. در برابر رسوبات داخل آب مقاوم باشد زیرا آب اصفهان آبی به نسبت سخت است و پس از مدتی در لوله های آب و اجزای مختلف آب جمع شده و کارایی آن را دچار اختلال می کند.البته می توان از یک تصفیه آب یا حتی توری های مخصوص را به ورودی پمپ اضافه کرد تا ورود این املاح ورسوبات را به حداقل رسانید اما باز هم نمی توان از ورود کامل آنها جلوگیری کرد.
 2. مقاومت در برابر حرارت: پمپ آب باید با دماهای بالا سازگاری داشته باشد و بتواند در دماهای بالای گرما همچنان به خوبی عمل کند. این شامل استفاده از مواد مقاوم در برابر حرارت و سیستم خنک‌کننده مناسب است. این موضوع یک ویژگی مهم در خرید پمپ آب مناسب در اصفهان ، مخصوصا در زمینه کشاورزی می باشد.
 3. کارایی بالا: از آنجایی که اصفهان در مناطق گرم و خشک است، مصرف آب بسیار مهم است. بنابراین، پمپ آب باید کارایی بالایی داشته باشد تا بهینه‌ترین استفاده از آب را فراهم کند و همچنین مصرف انرژی را کاهش دهد.
 4. مقاومت در برابر خوردگی: آب معمولاً حاوی مقادیر زیادی املاح است که می‌تواند باعث خوردگی و آسیب به قطعات پمپ شود. بنابراین، پمپ آب باید از مواد مقاوم در برابر خوردگی ساخته شده باشد.معمولا داشتن بدنه یآلومینیومی بهترین گزینه در انتخاب پمپ است.
 5. قابلیت جذب گرد و غبار کم: اغلب مناطق اصفهان معمولاً دارای مقادیر زیادی گرد و غبار هستند. پمپ آب باید قابلیت جذب و عبور از گرد و غبار را داشته باشد تا جریان آب را تحت تأثیر قرار ندهد. توصیه می شود حتما برای پمپ آب خود یک اتاقک مجزا داشته باشید.
 6. قابلیت عملکرد در شرایط پایین آب: ممکن است در منطقه شما منابع آب محدود باشند و سطح آب در چاه‌ها یا رودخانه‌ها پایین باشد. پمپ آب مناسب در اصفهان باید قابلیت عملکرد در شرایط پایین آب را داشته باشد و بتواند آب را به خوبی جذب و منتقل کند.
 7. سرویس و نگهداری آسان: در نهایت در نظر داشته باشید که پمپ آب برای مناطق گرم و خشک باید قابلیت سرویس و نگهداری آسان داشته باشد. این امر به منظور افزایش عمر مفید پمپ و کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری می‌باشد.

با توجه به این ویژگی‌ها، پمپ آب مناسب برای مناطق گرم و خشک باید مقاوم، کارآمد، قابل اطمینان و قادر به مقابله با شرایط سخت باشد. قبل از خرید پمپ آب، بهتر است با تأمین کنندگان معتبر مشورت کنید و از ویژگی‌ها و قابلیت‌های هر مدل پمپ آب مطلع شوید تا بهترین گزینه را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

برای مشاوره رایگان و خرید پمپ آب با ما در تماس باشید.

یک دیدگاه در “برای شهرهای مختلف اصفهان چه نوع پمپ آب خانگی و کشاورزی مناسب است ؟چالش‌ها و راهکارهای آنها چیست؟

 1. blank میثم ابراهیمی گفت:

  برای آبیاری پمپ های آب دیزلی بهتره یا برقی؟؟؟؟

  1. blank تیم تحریریه تاسیسات سپاهان گفت:

   با سلام بستگی به شرایط شما دارد.اگر به برق دسترسی راحت تری دارین پمپ های آب برقی خرابی کمتری دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *