بلاگ

چگونه پمپ آب استخری مناسب را انتخاب کنیم؟انواع و ویژگی های پمپ آب استخری چیست؟

پمپ آب استخری

پمپ استخر چیست و چه کاربردی دارد؟

پمپ آب استخری ، قلب سیستم گردش خون استخر شما است. این وسیله آب را از استخر می کشد و آن را به تجهیزات دیگر می فرستد تا گرم، تصفیه و فیلتر شود تا  آب استخر شما تمیزتر، سالم تر و گرمتر شود. هنگامی که پمپ استخر شما از کا بیفتد و کار نکند، می تواند تأثیرات منفی بر بقیه تجهیزات استخر شما و آبی که می خواهید در آن شنا کنید داشته باشد.در ادامه این مقاله در تاسیسات سپاهان به این موضوع خواهیم پرداخت.

پمپ آب استخری چیست

پمپ آب استخری چیست

بدون پمپ آب استخری،  آب استخرهای شنا می توانند خیلی سریع به آبی آلوده  و بالقوه خطرناک زرد یا سبز تبدیل شوند. پمپ های استخر ،کلید حفظ بهداشت و تمیزی استخر شما هستند زیرا سیستم گردش آب و  تمیز کردن و فیلتراسیون آب استخر را کنترل می کنند. پمپ آب استخری ،توزیع یکنواخت گرما و مواد شیمیایی در استخر را تضمین می کند. بدون پمپ، آب راکد خواهد شد.

پمپ ،  آب را به گردش در می آورد و آن را از طریق فیلتر، (و بخاری در استخرهای شنای گرم) پیش از بازگرداندن آن به استخر، هل می دهد. قورباغه ها، حشرات و پشه ها می توانند به سرعت در استخرهای رها شده ظاهر شوند. بنابراین مهم است که اولاً اطمینان حاصل شود که پمپ قابل اعتماد است و ثانیاً اگر خراب شود، به سرعت تعویض می شود.

برای خرید پمپ آب ارزان و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

عملکرد پمپ آب استخری چگونه است؟

پمپ آب استخری با استفاده از موتوری الکتریکی، آب را از استخر جذب کرده و از طریق لوله‌های مخصوص به سیستم تصفیه آب و سپس به استخر بازمی‌گرداند. عملکرد صحیح پمپ آب استخری می‌تواند تأمین کننده چرخش و تمیز بودن آب در استخر باشد و به مانع تجمع آلودگی‌ها و باکتری‌ها در آب شود.

 درواقع پمپ شما آب استخر را از کفگیرهای روی دیواره استخر و زهکش(های) اصلی در کف یا نزدیک استخر می کشد.آب از طریق پمپ به سمت فیلتر جریان می یابد، که آلودگی، زباله و (اگر فیلتر خوب باشد) باکتری ها را از بین می برد.

پس از فیلتر شدن آب، از طریق لوله کشی به بخاری (در صورت داشتن بخاری) و سپس مولد کلر نمک (اگر استخر آب شور دارید) جریان می یابد.آب تمیز از طریق جت های برگشتی روی دیواره های استخر به استخر باز می گردد.

عملکرد پمپ آب استخری

عملکرد پمپ آب استخری

انواع پمپ آب استخری چیست؟

دو نوع اصلی پمپ های استخری وجود دارد:

  • پمپ های استخری تک سرعته 
  • پمپ های استخری با سرعت متغیر

پمپ استخری تک سرعته

پمپ های تک سرعته دقیقاً با یک سرعت کار می کنند. در حالی که پمپ‌های استخر با سرعت متغیر به کاربر اجازه می‌دهند تا سرعت جریان آب را در سیستم با سرعت‌های متفاوت تنظیم کند. قابلیت راه اندازی پمپ در سرعت های مختلف چیزی است که این فناوری را به یک تغییر دهنده بازی تبدیل می کند. صاحب استخر می تواند پمپ خود را برای مدت طولانی تری با سرعت های پایین تر بدون افزایش مصرف انرژی و هزینه های اضافی کار کند.

برای مشاهده قیمت وخرید انواع پمپ آب استخری در ترب کلیک کنید.

پمپ استخر با سرعت متغیر چیست و چرا باید آن را انتخاب کنید.

اکثر پمپ استخری با سرعت متغیر دارای کنترل های الکترونیکی هستند که به پمپ اجازه می دهد با سرعت تعیین شده توسط کاربر کار کند.

به طور معمول، آنها سه تا هشت سرعت از پیش برنامه ریزی شده برای کارهای مختلف، مانند فیلتر کردن معمول استخر یا عملکرد آب، دارند. این پمپ های استخری به دلیل فناوری پیشرفته خود، با کارکردن با سرعت مناسب و در زمان مناسب، به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک می کنند.

انواع دیگر پمپ های آب استخری:

پمپ‌های فیلتراسیون

این نوع پمپ‌ها به منظور تصفیه آب و حذف ذرات معلق و آلودگی‌های معدنی و شیمیایی در استخر استفاده می‌شوند. این پمپ‌ها معمولاً دارای فیلترهای مکانیکی و شناورهای خودکار هستند.

پمپ‌های سیکوله

این نوع پمپ‌ها برای تأمین جریان آب در استخر به منظور حفظ توازن حرارتی و شیمیایی استفاده می‌شوند. آن‌ها معمولاً در سیستم تهویه استخر نصب می‌شوند و میزان جریان آب را تنظیم می‌کنند.

برای مشاهده قیمت و خرید انواع پمپ های آبی به سایت ما سر بزنید.

انواع پمپ آب استخری

انواع پمپ آب استخری

 

چند فاکتور اصلی برای یافتن پمپ استخر با اندازه مناسب وجود دارد. در زیر، نحوه تشخیص سریع آن را به صورت گام به گام و انتخاب پمپ استخر خود با اطمینان شرح خواهیم داد.

پارامترهای مهم در انتخاب پمپ آب استخری مناسب چیست؟

چگونه بفهمیم به چه اندازه پمپ استخر نیاز دارید:

حجم استخر خود را محاسبه کنید.

حداقل دبی را محاسبه کنید.

حداکثر نرخ جریان را تعیین کنید.

محدوده سرعت جریان خود را تعیین کنید.

اضافه کردن کل دینامیک هد (TDH).

به مشخصات نهایی خود بپردازید.

حجم استخر

ابتدا باید بفهمید که چند گالن آب در استخر شما وجود دارد. این محاسبه بر اساس شکل استخر متفاوت است.

نکات مهم در خرید و نصب پمپ آب استخری:

انتخاب قدرت پمپ: برای انتخاب پمپ آب استخری مناسب، باید جریان آب مورد نیاز برای استخر خود را محاسبه کرده و پمپی با قدرت مناسب بر اساس آن انتخاب کنید.

کیفیت ساخت: پمپ با کیفیت ساخت بالا و مواد مقاوم در برابر آب و محیط استخر، دوام و عمر طولانی‌تری خواهد داشت.

نصب صحیح: پمپ باید دریک موقعیت مناسب در نزدیکی استخر قرار گیرد و با توجه به دستورالعمل تولید کننده و در راستای جریان آب نصب شود. همچنین، لوله‌ها و اتصالات باید صحیح نصب شده و همه اتصالات باید محکم و بدون ریزش آب باشند.

صدا و انرژی: در انتخاب پمپ آب استخری، به سطح صدا و مصرف انرژی آن توجه کنید. پمپ‌هایی که صدای کمتری داشته و انرژی بهینه‌تری را مصرف می‌کنند، انتخاب بهتری هستند.

نگهداری و تعمیرات: پمپ آب استخری به طور منظم باید تمیز شده و تعمیرات احتمالی آن انجام شود. برنامه ریزی برای تعویض قطعات فرسوده و انجام تعمیرات لازم در زمان مناسب ضروری است.

پمپ آب استخری نقش بسیار مهمی در تهویه و تصفیه آب استخر دارد. با انتخاب مناسب نوع و قدرت پمپ، نصب صحیح و نگهداری منظم، می‌توان از آب تمیز و سالم در استخر لذت برد و به بهبود کیفیت استخر و حفظ بهداشت آب کمک کرد.

پمپ استخری مناسب

پمپ استخری مناسب

اجزای اصلی پمپ آب استخری

پمپ های استخر از سه قسمت اصلی تشکیل شده است:

موتور  الکتریکی  که با سرعت بالا می چرخد. برای سهولت استفاده و نصب، طیف وسیعی از پمپ‌های استخر شنا، از موتورهایی استفاده می‌کنند که از منبع برق استاندارد 230 ولت کار می‌کنند. موتور یک پروانه را می چرخاند که باعث ایجاد تغییر در فشار می شود که آب را از طریق پمپ می کشد.

 پروانه ای که معمولاً به محور انتهایی موتور الکتریکی متصل می شود. پروانه بین سبد فیلتر پمپ و موتور قرار دارد. هدف اصلی آن انتقال آب از استخر، از طریق پمپ و فیلتر و سپس بازگشت به استخر است.

سبد پمپ  : این بخش مهمی از سیستم است که زباله‌ها را از استخر جمع‌آوری می‌کند و از ورود آن به پمپ جلوگیری می‌کند، که می‌تواند به موتور فشار وارد کند و باعث سوختن زودرس آن شود.

در سرتاسر جهان، یکی از بزرگترین مشکلات در آب و هوای گرم تر، برگ درخت خرما است – خوشبختانه در بریتانیا این مشکل کمتر است و در استخرهای سرپوشیده مشکلی ندارد.

تمام پمپ های استخر شنای ما دارای سبدهای فیلتر هستند که قابل جابجایی هستند، همراه با پوشش های بازرسی برای بازرسی آسان.

موارد استفاده پمپ استخر:

تمام سری ها برای پمپاژ آب کلردار برای استخرهای شنا، خانگی و تجاری مناسب هستند. آنها برای کارکردن مداوم 24 ساعته طراحی شده اند و همچنین می توانند به عنوان پمپ های حوضچه دو برابر شوند.

حوضچه ها همچنین برای جلوگیری از راکد شدن آنها نیاز به گردش دارند. پمپ ها می توانند آبی را که حاوی مواد جامد غیر ساینده و کوچک در حالت تعلیق است پمپاژ کنند.

محدوده‌های SMP، Plastica AG و Argonaut نیز می‌توانند با آب دریا مقابله کنند، بنابراین پمپ‌ها برای استخرهای آب نمک یا حوضچه‌ها توصیه می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *